Джейрън Джаксън-младши отбелязва 35 точки при победата на Гризлис със 111-101 над Бъкс
AP News | 2024-04-04 | 04:48:35

МИЛУОКИ (AP) — Джейрън Джаксън-младши вкарва 35 точки, за да поведе Мемфис Гризлис до победа със 111-101 над Милуоки Бъкс на Сряда вечер.

Бъкс загубиха за четвърти път в последните си пет мача, тъй като се провалиха, опитвайки се да задържат номер 2 в схемата в Източната конференция.

Джаксън доминираше през второто полувреме, вкарвайки 25 от точките си, като същевременно издигна Гризлис до петата им поредна победа над Милуоки.

Брук Лопес бе лидер на Бъкс с 25 точки и 10 борби, докато Янис Адетокумбо добави 21 точки, седем борби и осем асистенции. Боби Портис имаше 19 точки, а Малик Бийзли 10.

И двата отбора бяха с малко играчи, като Гризлис липсваха Джа Морант, Дезмънд Бейн и Маркъс Смарт поради контузии, а Бъкс играха без Деймиън Лилард, Крис Мидълтън и Патрик Бевърли.

Джи Джи Джаксън имаше 15 точки, а Брандън Кларк, който наскоро се завърна от контузия на ахилесовото сухожилие, която му коства 72 мача, отбеляза 14 точки за Мемфис.

Гризлис направиха бърза серия от 9-0, за да грабнат преднина от 98-90 с 4:17 преди края, предизвикана от седем точки на Джаксън-младши. Бъкс не се доближиха по-малко от четири точки дефицит през останалата част от пътя.

Антетокумбо нарисува четвъртия си фаул при 4:15 до края на третата четвърт и трябваше да отиде на пейката, а Гризлис се възползваха. Джаксън-младши вкара девет точки в останалата част от четвъртината, когато Мемфис надигра Милуоки с 15-8, за да заличи пасив от шест точки и да поведе със 79-78 в последния период.

Гризлис поведоха с 53-49 на полувремето, като Г. Г. Джаксън и Джаксън младши отбелязаха по 10 точки, а Кларк добави осем. Кларк вкара при пауза на полувремето, за да изведе Гризлис напред с четири.

Лилард пропусна третия си пореден мач и втори с контузия в дясната част на слабините, а Бевърли остана с навехнат десен глезен, получен в Загуба на Бъкс във Вашингтон във вторник вечер.

Бъкс също бяха без Мидълтън, който вкара 24 точки срещу Уизърдс във вторник, но обикновено не е играл в последователни мачове този сезон.

Треньорът на Бъкс Док Ривърс каза, че Лилард се е показал добре тренировка във вторник и може да се завърне в петък срещу Торонто.

„Мисля, че той е по-близо“, каза Ривърс. „Но това е едно, ако той не е 100% или 90-ти процентил или каквото и да е, тогава не. Този, просто няма да рискуваме. Не си струва.”

Откакто Ривърс беше нает за треньор на 26 януари, за да замени Ейдриън Грифин, триото на Адетокумбо, Мидълтън и Лилард е играло заедно само шест пъти от 40 мача.

Гризлис: домакин на Детройт в петък.

Бъкс: домакин на Торонто в петък.